D2 - Ice Cream exercise
Suppose that you are working by an ice cream shop, that has waffles where you can put from 1 up to 5 balls.
Write a program that reads the number of ice creams balls the customer wants and stores it to a variable. Then calculates the cost accordingly. The prices are the following:
1 ball: 1$
2 balls: 1,8$
3 balls: 2,5$
4 balls: 3$
5 balls: 3,30$
If no balls is specified by the customer the default should be the price for 2 balls.
Print the correct price to the console at the end.