Aia umbrohud

erkko kuningas
Mind Map by erkko kuningas, updated more than 1 year ago
erkko kuningas
Created by erkko kuningas over 3 years ago
30
0

Description

Erkko Kuninga töö
Tags

Resource summary

Aia umbrohud
1 Võilill

Annotations:

  • Võilille on näinud meist kõik. Õitsedes on ta õied kollased. Kui õitsemine on möödas, muutuvad kollased osad läbipaistvateks ja hõljuvad seenetena igale poole tuulega. Võilill väristab ennast isegi läbi asfaldi. Teda nimetatakse väga targaks taimeks. Kui teda niita, siis lõpuks hakkab ta oma õisi maalähedal avama ja niidukiga ei saa nendest enam võitu. Kui võilill maast välja tõmmata on tal all pikk juur. Kui sellest juurest osa jääb maasse kasvab Võilill ikka edasi. Võilille loetakse väga tervislikuks taimeks.
2 Harilik naat

Annotations:

  •  Harilik naat on tüüpiline aia umbrohi. Tema juured moodustavad juurestiku. Rahvapärased nimetused on naadileht, püdseleht, sarapuunaat, varesjalg ja pojokõnõ. Naat tungib aeda maa alt ja õhust seemnetega.
3 Harilik kassitapp

Annotations:

  • Harilikku kassitappi on raske maast lahti saada., sest tema juured ulatuvad sügavale ja harali. Ta ronib mööda teisi taimi, isegi mööda põõsaid ja puid, ning keerutab ennast nende ümber tugevalt kinni.
4 Niitjas mailane

Annotations:

  • Kuigi see taim näeb väga kena välja, siis murule on ta hukatuslikuks. Niitmisel paljuneb ta oma seemnetega ja külvab ennast aina edasi. Teda tuleks täiesti laikudena välja kaevata.
5 Roomav tulikas

Annotations:

  • Roomav tulikas *sööb* muru välja. Tugevad juured roomavad teistest juurtest läbi ja nendest kasvab uus taim. Lehti on maast raske ära tõmmata ja kui on neid palju, siis on mõtet võtta labidas.
6 Harilik hiirekõrv

Annotations:

  • Ta on väga tüütu taim. Ei soovita seda õitsema lasta, sest ta annab palju seemneid ja siis paljuneb igale poole. Hiirekõrv on juba varakult väljas ja ta võib  suve jooksul anda mitu põlvkonda. Ta on ka laialt tuntud ravimtaimena.  
7 Teeleht

Annotations:

  • Seda liiki on raske tõrjuda. Teelehe laiad lehed võtavad teiste taimede kasvuruumi. Ta paljuneb seemnetega , mis  on pikka aega idanemisvõimelised. Pannakse veel haava peale et veri seisma jääks.
Show full summary Hide full summary

Similar

KALAD
Marge Asik
KEVADLILLED
Marge Asik
Taimed kevadel
Tuuli Koitjärv
PAIGALINNUD
Marge Asik
Loodusmaja
Pernova loodusmaja
Mahepõllundus
Kasutaja Keila2013
Biotõrje
Siim K
Aia selgrootud.
Kasutaja Keila2013
Linnud Aias
Siim K
Köögiviljad
Siim K
Elutingimused aias
erkko kuningas