Särg ja koger :)

Tauri Olen Vist
Mind Map by Tauri Olen Vist, updated more than 1 year ago
Tauri Olen Vist
Created by Tauri Olen Vist almost 4 years ago
12
0

Description

jep.
Tags

Resource summary

Särg ja koger :)
1 Koger
1.1 Koger on lepiskala ja toitub igasugustest putukatest ja limustest. Koger koeb juulis-augustis. Ta viibib talvel uinakutaolises olekus veekogu põhjamudas, talub hästi hapnikuvaest vett. Kokre püütakse enamasti õngega, söödaks näiteks leib, sai, vihmauss. Levila ulatub Euroopas Walesist kuni Leena jõeni. Kokre on ka muudesse piirkondadesse sisse toodud. Eestis on koger tavaline kala.
1.1.1 Kogre värvus sõltub suuresti keskkonnast ja võib olla kuldkollakas kuni hallikasrohekas. Koger on enamasti mageveekala, kuid teda esineb ka meres. Enamasti leidub kokri tiikides ja karjäärides, harvem järvedes ja jõgedes.
1.1.1.1 Video kogerist https://www.youtube.com/watch?v=ST7zBPqapvw
1.1.2 Koger ehk harilik koger ehk kuldkoger (Carassius carassius) on karpkalaliste seltsi kuuluv kala. Noor koger Tavaliselt on koger 10–40 cm pikkune, erandina kuni 64 cm, ja 3 kg raske. Koger sarnaneb karpkalaga, kellest erineb poiste puudumisega suunurkadelt.
2 Särg
2.1 Särg kasvab 25–35 cm pikkuseks ja 1,5 kg raskuseks. Särjel on rohekas selg, hõbedase läikega küljed ja valge kõht, silmad ja uimed on punakad. Särge aetakse tihti segamini roosärjega (Scardinius erythrophthalmus), kellega ta on suhteliselt sarnane.
2.1.1 Need kaks liiki erinevad üksteisest kõhu- ja seljauime paiknemise poolest: särjel asetsevad mõlemad uimed paralleelselt, roosärjel on aga kõhuuim kergelt ettepoole nihutatud. Veel lihtsam on neid eristada suu paigutuse järgi, särjel on see otseseisune, roosärjel aga ülaseisune.
2.1.1.1 Video särjast https://www.youtube.com/watch?v=gUmdn3NA_Cc
Show full summary Hide full summary

Similar

KALAD
Marge Asik
Attack on Titan
JackoDEJ
Where are they?
Danijela Jambrušić
Phrasal verbs
marcommtz17
Tricky words: Set one
barrie edmonds
Of, From, About and other ways of saying "de"
Luis Alcaraz
All Life on Earth
alex0891 alex0891
kalad
Kaarel Noole
Kalad
kristi dutka
El pensamiento
MARI CARMEN