Grammatica: Tijd Overzicht

Description

Grammatica: Tijd Overzicht
Clarisse SK
Mind Map by Clarisse SK, updated more than 1 year ago More Less
Clarisse SK
Created by Clarisse SK over 10 years ago
Clarisse SK
Copied by Clarisse SK over 10 years ago
Clarisse SK
Copied by Clarisse SK almost 9 years ago
3
0

Resource summary

Grammatica: Tijd Overzicht
  1. Onvoltooid Tegenwoordige Tijd. (Le présent)
    1. Infinitief : Werken
      1. Stam: Werk
        1. IK werk JE/U werk+T HIJ/ZE werk+T WE werk+EN JULLIE werk+EN ZE werk+EN
          1. Stam op -t b.v: wachten, stam =wacht
            1. Nooit dubbel T !
              1. Jij wacht..∅t..
      2. Onvoltooid Verleden Tijd. (L'imparfait)
        1. Infinitief : Werken
          1. Stam : Werk
            1. Einde : ANDERE LETTER ?
              1. stam + -de(n)
              2. Einde : S O F T K E T CH U P ?
                1. stam + -te(n)
              3. IK werk+TE JE/U werk+TE HIJ/ZE werk+TE WE werk+TEN JULLIE werk+TEN ZE werk+TEN
            2. Voltooid Tegenwoordige Tijd. (Le Passé Composé)
              1. Infinitief : Werken
                1. Stam : Werk
                  1. Einde : S O F T K E T CH U P ?
                    1. hebben of zijn +
                      1. ge + stam + -t
                    2. Einde : ANDERE LETTER ?
                      1. hebben of zijn +
                        1. ge + stam + -d
                    3. IK heb GE+werk+T JE hebt GE+werk+T HIJ/ZE heeft GE+werk+T
                      1. WE hebben GE+werk+T JULLIE hebben GE+werk+T ZE hebben GE+werk+T
                  2. Voltooid Verleden Tijd. (Le plus-que-parfait)
                    1. Infinitief : Werken
                      1. Stam : Werk
                        1. IK had GE+werk+T JE had GE+werk+T HIJ/ZE had GE+werk+T
                          1. WE hadden GE+werk+T JULLIE hadden GE+werk+T ZE hadden GE+werk+T
                          2. Einde : S O F T K E T CH U P ?
                            1. had/hadden of was/waren
                              1. ge + stam + t
                            2. Einde : ANDER LETTER ?
                              1. had/hadden of was/waren
                                1. ge + stam + d
                          3. Onvoltooid Toekomende Tijd. (Le futur simple)
                            1. Infinitief : Werken
                              1. zullen(présent) + infinitief
                                1. IK zal werken JE zult(zal) werken HIJ/ZE zal werken
                                  1. WE zullen werken JULLIE zullen werken ZE zullen werken
                            2. Voltooide Toekomende Tijd. (Le futur antérieur)
                              1. Infinitief : Werken
                                1. zullen(présent) + participe passé + infinitief van hebben/zijn
                                  1. IK zal gewerkt hebben JE zult(zal) gewerkt hebben HIJ/ZE zal gewerkt hebben
                                    1. WE zullen gewerkt hebben JULLIE zullen gewerkt hebben ZE zullen gewerkt hebben
                              2. Onvoltooide Verleden Toekomende Tijd. (Le conditionnel présent)
                                1. Infinitief : Werken
                                  1. zullen(imparfait) + infinitief
                                    1. IK zou werken JE zou werken HIJ/ZE zou werken
                                      1. WE zouden werken JULLIE zouden werken ZE zouden werken
                                2. Voltooide Verleden Toekomende Tijd. (Le conditionnel passé)
                                  1. Infinitief : Werken
                                    1. zullen(imparfait) + participe passé + infinitief van hebben of zijn
                                      1. IK zou gewerkt hebben JE zou gewerkt hebben HIJ/ZE zou gewerkt hebben
                                        1. WE zouden gewerkt hebben JULLIE zouden gewerkt hebben ZE zouden gewerkt hebben
                                  Show full summary Hide full summary

                                  Similar

                                  NT2 | Hangen‚ Liggen‚ Staan‚ Zitten ★★
                                  Clarisse SK
                                  Voornaamwoordelijk Bijwoord
                                  Clarisse SK
                                  [NL A1] Meervoud — Pluralis met -en: Schrijf de correcte vorm
                                  Yatalu ⠀
                                  [NL A1] Verba: presens — Studeren/luisteren
                                  Yatalu ⠀
                                  [NL A2] Verba: perfectum — Participia (soft ketchup): los prefix
                                  Yatalu ⠀
                                  [NL A1] Pronomina: bezittelijk vnw — Noteer het vnw
                                  Yatalu ⠀
                                  NT2 | Enkele of Dubbele Klinker en Medeklinker | Thema : Politie ★★
                                  Clarisse SK
                                  Wat doe je nu ?
                                  Clarisse SK
                                  te + infinitief
                                  Clarisse SK
                                  Signaalwoorden
                                  Clarisse SK
                                  [NL] Er is, er zijn
                                  Yatalu ⠀