Aialinnud

ivo radik
Mind Map by ivo radik, updated more than 1 year ago
ivo radik
Created by ivo radik over 3 years ago
10
0

Description

aialinnud
Tags

Resource summary

Aialinnud
1 RASVATIHANE
1.1 pesitseb metsas kuid inimese naabruses leiavad nad toitu paremini.Rasvatihane toitub putukatest, nende munadest ja vastsetest
1.2 Rasvatihased uurivad õunapuud ja marjapõõsad leht-lehelt läbi ja söövad ära suure osa seal elavatest kahjurputukatest.
2 KODVARBLANE
2.1 Koduvarblane asustab kultuur- ja linnamaastikku, ta väldib metsi, rohtlat ja kõrbe. Koduvarblane pesitseb põldvarblasest meelsamini inimasustuses.
2.2 Koduvarblase toidusedeli moodustavad valdavalt putukad ja seemned
3 KULDNOKK
3.1 Kuldnokk on musta läikiva sulestikuga mida katavad väikesed valged tähnid. Kehapikkus on 21–23 cm, kaal 65-80g. Maapinnal liigub joostes või astudes (mitte hüpates).
3.2 kuldnokk tarvitab nii loomset (putukad ja nende vastsed, ussid, teod jt. selgrootud) kui taimset toitu (seemned, marjad, taimepungad). Pesitsusajal on valdavalt loomtoiduline.
3.3 uldnokk elutseb peamiselt kultuurmaastikul, kuid ka igasugustes puistutes. Väldib paksu metsa ja laia avamaastikku. Eelistab segametsa, metsaservi ja puisniite. Kuldnoka vaenlasteks looduses on pistrikulised ja kakulised, poegadele on ohtlikud varesed ja oravad, ka kärplased. Toob kasu kahjurputukate hävitamisega
Show full summary Hide full summary

Similar

Aialinnud
Mia Virunurm
Linnud Aias
Mia Riin Kadastik
aialinnud
Hanna Carmen
Aialinnud2
Kriselda Kisel
Aialinnud
erkko kuningas
Aialinnud Eestis
Ander Bauman
Aialinnud
Ander Bauman
aialinnud
miia-marii jaagu
Aialinnud
Inga Kangur
1PR101 1. test - 5. část
Nikola Truong
Mapa Conceptual
Brisa Jimenez Robles